RSS Powiat Szyd�owiecki: Wydarzenia

Wydarzenia

26.11.2012 ZIEMIA ODROWĄŻÓW - porozumienie Pięciu?

Powiat Skarżyski wyraża wolę przystąpienia do porozumienia „Ziemia Odrowążów”, które od 2008 roku tworzą powiaty: konecki, opoczyński, przysuski i szydłowiecki. O zasadach współpracy Powiatu Skarżyskiego w ramach tego porozumienia rozmawiano w Starostwie Powiatowym w Skarżysku-Kamiennej.


Gospodarzami wizyty w dn 14 listopada br.  byli: starosta skarżyski Michał Jędrys i przewodniczący Rady Powiatu w Skarżysku-Kamiennej Eugeniusz Cichoń. Porozumienie „Ziemia Odrowążów” reprezentowali: starosta szydłowiecki Włodzimierz Górlicki, przewodniczący Rady Powiatu w Szydłowcu Marek Sokołowski i Andrzej Lenart – wicestarosta konecki. Podczas spotkania starosta Michał Jędrys w imieniu Zarządu Powiatu zadeklarował chęć współpracy w ramach tej inicjatywy.

Ustalono, że oficjalne przyjęcie Powiatu Skarżyskiego do porozumienia mogłoby nastąpić 7 grudnia 2012 r. - podczas IV Sejmiku Ziemi Odrowążów organizowanym przez Powiat Szydłowiecki w Chlewiskach. Wcześniej, intencje te miały zostać zarekomendowane na sesji Rady Powiatu w Skarżysku-Kamiennej. Głosowanie odbyło się 22 listopada br. Radni Rady Powiatu w Skarżysku-Kamiennej jednogłośnie przyjęli uchwałę o przystąpieniu Powiatu Skarżyskiego do porozumienia „Ziemia Odrowążów”.
 


zobacz wszystkie

 

Jeżeli chcesz polecić naszą stronę znajomemu wypełnij poniższy formularz - informacja zostanie wysłana na wskazany adres e-mail.
* Twoje imię:
* Twój e-mail:
* Imię odbiorcy:
* E-mail odbiorcy:
Komentarz:
 
wyślij